Sezaryen Sütür Seti

Sezaryen Cerrahi sütür kiti (CS KIT), sezaryen ameliyatlarında kullanılan üç farklı tip sütür materyali içerir.

CS sütür kiti, TS 2346'nın her biri 40 mm Circle Round gövde ile donatılmış bir folyo içerir. Yuvarlak gövdeli iğne, endo-dermisin kapanması için kullanılır. İğneler son derece güçlüdür ve dokularda birden fazla ısırmaya neden olabilecek çok iyi bir keskinliğe sahiptir. Burada verilen Polyglactin 910 boyut 0 sütür 90 cm uzunluğa ve yüksek gerilme mukavemetine sahiptir.

Kitin ikinci sütürü, 1/2 Daire yuvarlak gövdeli 40 mm ağır iğne ile donatılmış bir Monofilament Polidioksanon sütür boyutu 1 olan TS 9248'den oluşur. Emilebilir olan bu sütür hafızası çok azdır ve elastik olmayan sert rahim dokusunu dikmek için kullanılır. Uterus dokularının iyileşmesi daha uzun sürdüğünden ve sütür esasen 180-210 gün içinde emildiğinden, sütür 30 güne kadar gerilme mukavemetinin% 50'sini korur. Uzun vadeli doku yaklaşımı gerektiği için Polidioksanon sütürler kullanılır.

Kitin üçüncü sütürü, 3/8 Daire Kesme 22 mm iğne ile donatılmış 3-0 Monofilament Polipropilen sütür boyutu olan TS 018'den oluşur. Emilmeyen elastik olmayan bu sütür epidermal dokuyu dikmek için kullanılır. Sütür genellikle yara tamamen iyileşene kadar vücutta tutulur. Sütür emilemediğinden, steril lansetler kullanılarak sütür alınır.

  • Steril ve Kullanıma Hazır, her sütür / ağ ayrı ayrı sterilize edilmiş birincil paketlerde paketlenmiştir.
  • Meshli ve Mesh'siz mevcuttur.
  • Özelleştirilmiş kitler de yapılır.

  • Sütür kiti, sezaryen cerrahisinde en çok kullanılan dikiş kodlarını içerir.
  • Sütür kodları cerrahların tercihlerine göre özelleştirilebilir.
  • Sütür kitlerimiz sterilize edilmiş ve kullanıma hazırdır.
  • Kitler hem tıbbi dağıtıcılar hem de hastane personeli için basitlik ve rahatlık sunar.

Sezaryen Sütür Kiti, yüksek kaliteli tek kullanımlık aletlerle birlikte gelir. Bu steril set, cerrahi sütür yoluyla hijyenik yara tedavisine olanak tanır ve çapraz kontaminasyon ve bulaşıcı bulaşma riskini en aza indirir. Steril sütür setinin tüm bileşenleri kullanımdan sonra atılmalıdır.

  • Bir sütür kiti kullanmanın temel avantajı, sezaryen ameliyatı için gerekli tüm cerrahi sütür gereksinimlerinin tek bir pakette olmasıdır.
  • Hastanelerin çeşitli dikiş kodları için envanter tutmalarına veya stok seviyelerini izlemelerine gerek yoktur. Ameliyathaneyi ortopedik cerrahiye hazırlarken dikiş kitleri OT personeli için daha uygundur.
  • Sütür kitleri kullanıma hazırdır ve etilen oksit gazı ile sterilize edilir ve birincil paket açılıncaya veya hasar görene kadar steril garantilidir.