Fıtık Kiti

Dolphin Sütürler, fıtık ameliyatları için özel olarak tasarlanmış benzersiz bir kit sunar. Cerrahların ve OT personelinin prosedürü gerçekleştirmesine yardımcı olan 3 sütür ve bir polipropilen ağın kombinasyonudur.

Fıtık kitindeki ilk sütürün iki seçeneği vardır; ilki TS2407U kod numarasını taşımaktadır. Sağlanan sütür 76 cm, boy 3-0, Kaplamalı ve Örgülü Poliglaktin 910 Boyanmamış emilebilir sütür 76 cm uzunluğundadır, dikiş 3/8 Dairesel Ters Kesme 26 mm iğneye takılır, son derece keskin kasık kanalında birden fazla ısırık böylece onu kapatır.

Kitte TS2407U'nun alternatifi, sağlanan sütürün 70 cm, 3-0 boyutunda, Monofilament Poliglecapronone 25 Boyanmamış absorbe edilebilir sütür olduğu TS1326'dır. Sütür daha az elastiktir, çok daha az hafızaya sahiptir ve çok yüksek bir gerilme mukavemetine sahiptir. Sütür 3/8 Dairesel Kesme 26 mm Prime iğnesi ile donatılmıştır. Sütürün işlevi aynıdır, yani kasık kanalının dikilmesi.

Kitteki ikinci sütür, meshin vücuda sabitlenmesi için kullanılan ½ Daire yuvarlak gövdeli 30 mm atravmatik, yüksek derecede bilenmiş, eğilmeye dayanıklı iğne ile donatılmış TS 841'den oluşmaktadır. Bu sütürün birincil işlevi, peritonun boynunun kesik açık kısmını bağlamaktır. Bu sütürün ikincil işlevi, ağı zayıf kas dokularına sabitlemektir. İğne yuvarlak gövdeli olduğu için gövdeye sabitlenirken ağ gözeneklerine zarar vermez. Sağlanan sütür, ağın boyanmamış rengine karşı kolayca tanımlanabilmesi için mavi renkli 2-0 boyutundaki emilemeyen polipropilendir. Sütürün minimum esnekliği vardır, dolayısıyla ağı dokuya sıkıca sabitler; ek olarak sütür 90 cm daha uzun bir uzunluğa sahiptir, bu nedenle dikiş sıkıntısı yaşanmazken bağlama meydana gelmez.

Kitteki üçüncü sütür, meshin gövdeye tutturulması için kullanılan ½ Daire yuvarlak gövdeli 30 mm atravmatik, yüksek derecede bilenmiş, eğilmeye dayanıklı iğne ile donatılmış TS 842'den oluşmaktadır. Sağlanan sütür 90 cm uzunluğunda Emilmeyen Monofilament Polipropilen Mavi sütürdür. Bu sütürün temel işlevi yağlı dokuları ve epidermisi bağlamaktır. Sütür emilebilir olmadığından, yara tamamen iyileştiğinde sütürün vücuttan çıkarılması gerekir.

Kitin dördüncü ve son öğesi, 6X11 cm veya 8X15 cm boyutlarında sterilize monofilament örülmüş boyanmamış polipropilen ağdır. Ağın tek işlevi, kasık kanalında çıkıntı yapan karın kesesi tarafından zayıflatılan karın kas dokularına belirli bir süre boyunca destek sağlamaktır. Cerrahın seçimine bağlı olarak, meş yeniden şekillendirilebilir veya karın kası üzerine orijinal şeklinde uygulanabilir.

HK-M kiti TS2407U, TS 841, TS 842 ve Mesh 6 × 11 cm veya 8x15cm içerir. HKP-M, TS1326, TS 841, TS 842 ve Mesh 6 × 11 cm veya 8x15cm içerir.

  • Steril ve Kullanıma Hazır, her sütür / ağ ayrı ayrı sterilize edilmiş birincil paketlerde paketlenmiştir.
  • Meshli ve Mesh'siz mevcuttur.
  • Özelleştirilmiş kitler de yapılır.

  • Sütür kiti, Fıtık cerrahisinde en sık kullanılan dikiş kodlarını içerir.
  • Sütür kodları cerrahların tercihlerine göre özelleştirilebilir.
  • Sütür kitlerimiz sterilize edilmiş ve kullanıma hazırdır.
  • Kitler hem tıbbi dağıtıcılar hem de hastane personeli için basitlik ve rahatlık sunar.

Fıtık Sütür Kiti, yüksek kaliteli tek kullanımlık aletlerle birlikte gelir.Bu steril set, cerrahi sütür yoluyla hijyenik yara tedavisine izin verir ve çapraz kontaminasyon ve bulaşıcı bulaşma riskini en aza indirir. Steril sütür setinin tüm bileşenleri kullanımdan sonra atılmalıdır.

  • Bir sütür kiti kullanmanın temel avantajı, Fıtık cerrahisi için tüm cerrahi dikiş gereksinimlerini tek bir pakette bulundurmaktır.
  • Hastanelerin çeşitli dikiş kodları için envanter tutmalarına veya stok seviyelerini izlemelerine gerek yoktur. Fıtık ameliyatı için ameliyathane hazırlanırken dikiş kitleri OT personeli için daha uygundur.
  • Sütür kitleri kullanıma hazırdır ve etilen oksit gazı ile sterilize edilir ve birincil paket açılıncaya veya hasar görene kadar steril garantilidir.