Çelik Sütürler

Dolphin Sütür, cerrahi kalite 316 LVM kalite paslanmaz çelikten çelik sütürler üretmektedir.

Çelik Sütürler normalde açık göğüs cerrahisinden sonra kemiğin sabitlenmesi için (sternum kapatma aşamasında) sternum telleri olarak kullanılır. Ayrıca karın yaralarının kapatılmasında, fıtık onarımında, serklaj ve tendon onarımında kullanılır.

Dolphin Paslanmaz Çelik Sütürde kullanılan tel, tıbbi implantlar için ideal olan molibden alaşımlı vakumlu yeniden eritilmiş paslanmaz çelikten yapılmıştır. Ayrıca çelik sütürler parlaktır, çekilir ve tavlanır ve 700 ila 800 Mpa'lık bir mukavemete sahiptir.

MalzemeAISI 316 LVM paslanmaz çelik
KaplamaKaplamasız
RenkDoğal
EmilimEmilemez
Boyutlar1,2,4,5,6,7,8
Doku ReaksiyonuDerece-1, Tepkime - Hafif
UygulamalarSternal kapatma, ortopedik.

 • USP boyut 1'den boyut 7'ye kadar çeşitli künt, konik kesme, ters kesme ve geleneksel kesme iğneleri ile çelik sütürler mevcuttur
 • Çelik sütürler USP'nin (Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesi) tüm gereksinimlerini karşılar
 • Çelik sütürler son derece yüksek saflığa ve yüksek yorulma direncine sahiptir
 • Çelik sütürler mükemmel Yapısal Homojenliğe ve iyi yüzey kalitesine sahiptir

PASLANMAZ ÇELİK

PASLANMAZ ÇELİK CERRAHİ SÜTÜR USP'DEN EMİLEMEZ STERİL

AÇIKLAMA

Paslanmaz çelik sütürler, ASTM F138 Grade 2 "Paslanmaz çelik çubuk ve cerrahi implantlar için tel" e uygun 316LVM paslanmaz çelikten oluşur. Paslanmaz çelik sütürler, tüm sütür malzemeleri arasında en inerttir ve Maksimum gerilme mukavemeti sağlar. Çelik sütürler, çeşitli tip, boyut ve şekillerde paslanmaz çelik iğnelere kalıcı olarak tutturulmuş çeşitli ölçü boyutlarında ve uzunluklarda mevcuttur. Ürün yelpazesinin tüm detayları katalogda mevcuttur.

Paslanmaz çelik sütürler, emilemeyen cerrahi sütürler için "Emilmeyen cerrahi sütür" için Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesi monografisinin gerekliliklerine uygundur.

KULLANIM AMACI

PASLANMAZ ÇELİK SÜTÜR, sternal kapamada ve ayrıca belirli ortopedik prosedürlerde (Serklaj veya tendon onarımı) kullanım için endikedir.

SEÇİM KRİTERLERİ

Sütür hastanın durumuna, cerrahi deneyime, cerrahi tekniğe ve yara büyüklüğüne göre seçilmeli ve implante edilmelidir. Normalde cilt dikişleri yaranın durumuna göre 30 gün içinde alınır. Deri dikişlerinin alınmasında hekimin kararı kesindir.

VERİM

Paslanmaz çelik sütür, dokularda minimal bir ilk enflamatuar reaksiyona neden olmaz ve bunu, sütürün kademeli olarak fibröz bağ dokusu tarafından kapsüllenmesi izler. Paslanmaz çelik sütür emilmez ve doku enzimlerinin etkisiyle bozulmaya veya zayıflamaya maruz kalmaz. Göreceli biyolojik inertliğinden dolayı genel kullanım için tavsiye edilir. Sternumda kalıcı bağlantılarda ve ortopedik dokulara yapışması olmadığı için pull out sütür olarak etkilidir. Bu

TERS TEPKİLER

Paslanmaz Çelik Sütür kullanımıyla ilişkili advers reaksiyonlar, yara bölgesinde geçici lokal tahriş veya geçici iltihaplı yabancı cisim tepkisini içerir. Tüm yabancı cisimler gibi Paslanmaz Çelik de mevcut bir enfeksiyonu tetikleyebilir.

KONTRENDİKASYONLAR

Bu sütürlerin kullanımı, çeliğe ve / veya temel metalik bileşenlerine, krom ve nikele karşı bilinen hassasiyetleri veya alerjileri olan hastalarda kontrendikedir. Ek olarak, çeliğin mevcudiyeti, belirli radyo tanılamalarına müdahale edebilir ve dikiş malzemesinin radyo şeffaflığının gerekli olduğu durumlarda kullanımı kontrendikedir.

UYARILAR

 1. Yara açılması riski uygulama yerine ve kullanılan sütür malzemesine göre değişebileceğinden cerrahlar, yara kapatma için Paslanmaz Çelik Sütür kullanmadan önce emilemeyen sütürler içeren cerrahi prosedürler ve tekniklere aşina olmalıdır.
 2. Tek kullanımlıktır. Yeniden kullanmayın, yeniden işlemeyin veya yeniden sterilize etmeyin. Yeniden kullanım, yeniden işleme veya yeniden sterilizasyon, cihazın yapısal bütünlüğünü tehlikeye atabilir ve / veya cihaz arızasına yol açabilir ve bu da hastanın yaralanmasına veya hastalığına neden olabilir.
 3. Yeniden kullanım, yeniden işleme veya yeniden sterilizasyon, cihazda kontaminasyon riski oluşturabilir ve / veya bulaşıcı hastalıkların bir hastadan diğerine bulaşması dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hasta enfeksiyonu veya çapraz enfeksiyona neden olabilir.
 4. Cihazın kontaminasyonu hastanın yaralanmasına veya hastalanmasına neden olabilir.

ÖNLEMLER

 1. Kontamine veya enfekte yaraların tedavisi için kabul edilebilir cerrahi uygulamalar izlenmelidir.
 2. Bu sütür malzemesini tutarken, kullanılan malzemenin kırılmasına neden olabileceğinden, malzemenin yüzeyine cerrahi aletlerle zarar vermekten kaçınmaya dikkat edilmelidir.
 3. Forseps veya iğne tutucular gibi cerrahi aletler nedeniyle ezilme veya kıvrılma hasarından kaçının.
 4. Yeterli düğüm güvenliği, cerrahi koşullar ve cerrahın deneyiminin gösterdiği gibi ek düğümler ile standart düz ve kare düğüm cerrahi tekniğini gerektirir.
 5. Paslanmaz Çelik Sütürün Mono filamentini düğümlerken ilave atımların kullanılması özellikle uygundur.
 6. Cerrahi iğneyi kullanırken hasarı önlemek için özen gösterilmelidir. İğneyi, ataşman ucundan keskin uca kadar olan mesafenin üçte biri (1/3) ila yarısı (1/2) kadar bir alanda tutun.
 7. Keskin uç alanında kavrama, penetrasyon performansını bozabilir ve iğnenin kırılmasına neden olabilir.
 8. Popo veya ataşman ucundan kavranmak bükülmeye veya kırılmaya neden olabilir.
 9. İğnelerin yeniden şekillendirilmesi, güçlerini kaybetmelerine ve eğilme ve kırılmaya karşı daha az dirençli olmalarına neden olabilir.
 10. Kullanıcılar, yanlışlıkla iğne batması yaralanmasını önlemek için cerrahi iğneleri tutarken dikkatli olmalıdır.
 11. Kullanılmış iğneleri uygun şekilde atın.

STERİLİTE

Paslanmaz Çelik sütürler etilen oksit ile sterilize edilmiştir. Yeniden sterilize etmeyin! Paket açılmışsa veya hasar görmüşse kullanmayın! Açılmış kullanılmamış sütürleri atın.

DEPOLAMA

Önerilen saklama koşulu 10 o C - 35 ° C, nemden ve doğrudan ısıdan uzakta. Son kullanma tarihinden sonra kullanmayınız.

BERTARAF

Kanla kontamine olmuş kullanılmış sütürleri ve iğneleri konteynere atın, bulaşıcı atık anlamına gelir. Kullanılmayan son kullanma tarihi geçmiş poşetler yakılmalıdır.

KOD NO.İĞNE PROFİLİİĞNE UZUNLUĞUSÜTÜR UZUNLUĞUSÜTÜR BOYUTU
SS 6611/2 Daire Künt Uçlu Yuvarlak Gövde40 mm4 x 45 cm1
SS 6601/2 Daire Konik Kesim40 mm4 x 45 cm1
SS 6621/2 Daire Künt Uçlu Yuvarlak Gövde40 mm4 x 45 cm2
SS 6501/2 Daire Konik Kesim40 mm4 x 45 cm2
SS 6511/2 Daire Künt Uçlu Yuvarlak Gövde45 mm4 x 45 cm5
SS 6531/2 Daire Konvansiyonel Kesim48 mm4 x 45 cm5
SS 6461/2 Daire Konvansiyonel Kesim48 mm2 x 75 cm5
SS 6431/2 Daire Künt Uçlu Yuvarlak Gövde48 mm2 x 75 cm5
SS 6491/2 Daire Künt Uçlu Yuvarlak Gövde45 mm4 x 45 cm6
SS 6451/2 Daire Künt Uçlu Yuvarlak Gövde45 mm2 x 75 cm6
SS 6541/2 Daire Konvansiyonel Kesim48 mm4 x 45 cm6
SS 6441/2 Daire Konvansiyonel Kesim48 mm2 x 75 cm6
SS 6571/2 Daire Konvansiyonel Kesim48 mm4 x 45 cm7