DURACARE - POLİPROPİLEN SÜTÜR

Duracare, Dolphin Sütürlerin ürettiği polipropilen sütürlerin markasıdır. Polipropilen sütürler, sentetik doğrusal bir poliolefin olan polipropilenin izotaktik kristalli bir stereoizomerinin monofilaman dikişleridir. Polipropilen sütürler emilemez ve kalıcı yara desteği sağlar.

Polipropilen sütürler, ameliyat sırasında kolay tanımlama için mavi renklidir. Polipropilen sütürler mükemmel gerilme direncine sahiptir ve ortopedik, plastik ve mikro cerrahi, genel kapatma ve kardiyovasküler ameliyatlar için kullanılır. Polipropilen sütürler popüler olarak Prolene sütürler olarak bilinir.

Polipropilen sütürler minimal doku reaksiyonuna neden olur ve doku yırtılmasına neden olmaz veya enfeksiyonu desteklemez. Polipropilen sütürler mavi renkte mevcuttur.

MalzemePolipropilen
KaplamaKaplamasız
RenkMavi
EmilimEmilemez
Boyutlar8-0, 7-0, 6-0,5-0,4-0,3-0,2-0,0,1,2
Doku ReaksiyonuDerece-1, Tepkime - Hafif
UygulamalarGenel Kapanış, Oftalmik, Kardiyovasküler, Ortopedik, Plastik ve Mikro

 • Polipropilen sütür, monofilament ve sentetik emilemeyen bir sütürdür.
 • Monofilament Polipropilen sütürler, genel cerrahi için USP boyut 2'den boyut 5-0'a kadar mevcuttur. Sütür mavi renkte mevcuttur.
 • Polipropilen sütürler, polipropilenin% 100 homo polimerinden yapılmış polimerlerden oluşur.
 • Polipropilen sütürler kalıcı fikstür, kardiyovasküler cerrahi ve plastik cerrahi için kullanılır.

Duracare®

STERİL EMİLEMEZ MONOFİLAMENT POLİPROPİLEN CERRAHİ SÜTÜR USP

AÇIKLAMA

Duracare ®  sütür, sentetik bir doğrusal poliolefin olan izotaktik kristalin bir polipropilen stereoizomerinden oluşan, monofilaman sentetik, emilemeyen , steril bir cerrahi sütürdür Moleküler formül (C 3 H 6 ) , n .

Duracare ®  [Phthalocyaninato (2-)] bakır, usfda onay numarası  §74.3045 ile boyanmıştır .

Duracare ®  sütürler, çeşitli tip, boyut ve şekillerde paslanmaz çelik iğnelere tutturulmuş çeşitli ölçü boyutlarında ve uzunluklarda mevcuttur. İğneler dikişe kalıcı olarak tutturulur. Ürün yelpazesinin tüm detayları katalogda yer almaktadır.

Duracare ®  , Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesi (USP) uyarınca " Emilmeyen Cerrahi Sütür" gerekliliklerine uygundur.

KULLANIM AMACI

Duracare® sütür, genel yumuşak doku yaklaştırma ve / veya ligasyonda kullanım için uygundur. Kardiyovasküler, oftalmik ve nörolojik prosedürlerde kullanım hariçtir.

SEÇİM KRİTERLERİ

Sütür hastanın durumuna, cerrahi deneyime, cerrahi tekniğe ve yara büyüklüğüne göre seçilmeli ve implante edilmelidir. Normalde cilt dikişleri yaranın durumuna göre 30 gün içinde alınır. Deri dikişlerinin alınmasında doktorun kararı kesindir.

VERİM

Duracare ®  sütür, dokularda minimal bir başlangıç inflamatuar reaksiyonu ortaya çıkarır ve bunu, sütürün kademeli olarak fibröz bağ dokusu tarafından kapsüllenmesi izler. Duracare ®  sütür emilmez ve doku enzimlerinin etkisiyle bozulmaya veya zayıflamaya maruz kalmaz. Göreceli biyolojik eylemsizliği nedeniyle, mümkün olan en az sütür reaksiyonunun istendiği yerlerde kullanılması tavsiye edilir. Bir mono - filament olarak, daha sonra sinüs oluşumunu ve sütür ekstrüzyonunu en aza indirebileceği, daha sonra enfekte veya kontamine hale gelen cerrahi yaralarda başarıyla kullanılmıştır. Duracare ® dokuya yapışmaması  , çekilerek çıkartılan bir sütür olarak etkilidir.

KONTRENDİKASYONLAR

Bu sütürün kullanımı, polipropilene karşı bilinen hassasiyetleri veya alerjileri olan hastalarda kontrendikedir.

UYARILAR

 1. Cerrahlar cerrahi işlemler ve Duracare kullanılarak önce emilmeyen dikişlerle kapsayan teknikler aşina olmalıdır ® Ayrışma riski uygulama bölgesi ve kullanılan dikiş malzemesi ile değişebilir şekilde, yara kapanması için dikiş.
 2. İdrar veya safra yolu cerrahisinde, diş taşı oluşumunu önlemek için bu veya başka herhangi bir sütürün tuz çözeltisi ile uzun süreli temasından kaçınmaya özen gösterilmelidir.
 3. Tek kullanımlıktır. Yeniden kullanmayın, yeniden işlemeyin veya yeniden sterilize etmeyin. Yeniden kullanım, yeniden işleme veya yeniden sterilizasyon, cihazın yapısal bütünlüğünü tehlikeye atabilir ve / veya cihaz arızasına yol açabilir ve bu da hastanın yaralanmasına veya hastalığına neden olabilir.
 4. Yeniden kullanım, yeniden işleme veya yeniden sterilizasyon, cihazda kontaminasyon riski oluşturabilir ve / veya bulaşıcı hastalıkların bir hastadan diğerine bulaşması dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hasta enfeksiyonu veya çapraz enfeksiyona neden olabilir.
 5. Cihazın kontaminasyonu hastanın yaralanmasına, hastalanmasına neden olabilir.

ÖNLEMLER

 1. Kontamine veya enfekte yaraların tedavisi için kabul edilebilir cerrahi uygulamalar izlenmelidir.
 2. Bu sütür malzemesini tutarken, kullanılan malzemenin kırılmasına neden olabileceğinden, malzemenin yüzeyine cerrahi aletlerle zarar vermekten kaçınmaya dikkat edilmelidir.
 3. Forseps veya iğne tutucular gibi cerrahi aletler nedeniyle ezilme veya kıvrılma hasarından kaçının.
 4. Yeterli düğüm güvenliği, cerrahi koşullar ve cerrahın deneyiminin gösterdiği gibi ek düğümler ile standart düz ve kare düğüm cerrahi tekniğini gerektirir.
 5. Mono filament polipropilen sütürlerin düğümlenmesi sırasında ilave atımların kullanılması özellikle uygundur.
 6. Cerrahi iğnelerle çalışırken hasarı önlemek için özen gösterilmelidir. İğneyi, ataşman ucundan keskin uca kadar olan mesafenin üçte biri (1/3) ila yarısı (1/2) kadar bir alanda tutun.
 7. Keskin uç alanında kavrama, penetrasyon performansını bozabilir ve iğnenin kırılmasına neden olabilir.
 8. Popo veya ataşman ucundan kavranmak bükülmeye veya kırılmaya neden olabilir.
 9. İğnelerin yeniden şekillendirilmesi, güçlerini kaybetmelerine ve eğilme ve kırılmaya karşı daha az dirençli olmalarına neden olabilir.
 10. Kullanıcılar, yanlışlıkla iğne batması yaralanmasını önlemek için cerrahi iğneleri tutarken dikkatli olmalıdır.
 11. Kullanılmış iğneleri uygun şekilde atın.

TERS TEPKİLER

Duracare® kullanımıyla ilişkili advers reaksiyonlar, yara bölgesinde geçici lokal tahriş veya geçici iltihaplı yabancı cisim tepkisini içerir. Tüm yabancı cisimler gibi Duracare® de mevcut bir enfeksiyonu güçlendirebilir.

STERİLİTE

Duracare® sütürler etilen oksit ile sterilize edilmiştir. Yeniden sterilize etmeyin! Paket açılmışsa veya hasar görmüşse kullanmayın! Açılmış kullanılmamış sütürleri atın.

DEPOLAMA

Önerilen saklama koşulu 10 o C-35 ° C, nemden ve doğrudan ısıdan uzakta. Son kullanma tarihinden sonra kullanmayınız.

BERTARAF

Kanla kontamine olmuş kullanılmış sütürleri ve iğneleri konteynere atın, bulaşıcı atık anlamına gelir. Kullanılmayan son kullanma tarihi geçmiş poşetler yakılmalıdır.

Modeller

KOD NO.İĞNE PROFİLİİĞNE UZUNLUĞUSÜTÜR UZUNLUĞUSÜTÜR BOYUTU
FS 8783/8 daire ters kesim12 mm45cm6-0
FS 8803/8 daire ters kesim12 mm70cm5-0
FS 8813/8 daire yuvarlak gövde16 mm70cm5-0
FS 8823/8 cir Yuvarlak Gövde ve ters kesim (Çift Kol)16 mm70cm5-0
FS 8491/2 daire yuvarlak gövde16 mm70cm4-0
FS 8703/8 daire kesim16 mm70cm4-0
FS 8351/2 daire konik kesim (Çift Kol)17 mm70cm4-0
FS 8871/2 daire yuvarlak gövde20 mm70cm3-0
FS 0183/8 daire kesim22 mm80cm3-0
FS 8221/2 daire yuvarlak gövde (Çift Kol)25 mm70cm3-0