PETRİL MONO - POLİGLEKAPRON 25 SÜTÜR

Petcryl Mono, Dolphin Sutures tarafından üretilen Poliglecaprone 25 sütürlerin markasıdır. Poliglecaprone sütür, glikolid ve kaprolaktonun bir kopolimeri olan monofilament sentetik emilebilir sütürdür.

Petcryl Mono düşük doku reaktivitesine sahiptir ve 7 günde% 50 ila 60 in-vivo gerilme mukavemetini ve 14 günde% 20 ila 30'unu korur. Dokulardaki toplam emilim yaklaşık 90 ila 120 gün sürer. Monofilament olan sütür, örgülü sütüre göre dokulardan geçişi kolaylaştıracak şekilde pürüzsüzdür. Naylon sütür materyaline yakın kıvamı vardır. Sütür nadiren perkütan cilt kapatma için kullanılır ve yüksek tansiyonlu bölgelerde kullanılmaz. Petcryl Mono, Monocryl sütürlere benzer ve benzer absorpsiyon profiline sahiptir.

Poliglecaprone sütür genellikle yumuşak doku yaklaştırma, yüzün subkutiküler dermis kapanışlarında ve bağ olarak kullanılır. Sütür dokularda basit hidrolizle emilir ve güvenilir emilimiyle bilinir. Poliglecaprone sütürler boyasız ve mor renkte mevcuttur.

MalzemeGlikolid ve kaprolakton kopolimeri
KaplamaKaplamasız
RenkBoyasız ve Menekşe
EmilimHidroliz
Boyutlar6-0,5-0,4-0,3-0,2-0,0,1
Doku ReaksiyonuDerece-1, Tepkime - Hafif
UygulamalarYumuşak doku yaklaşımı, yüzün subkutiküler dermis kapanışları ve ligatür olarak

 • Poliglecaprone sütür sentetik, monofilament emilebilir bir sütürdür.
 • Poliglecaprone sütürler USP 1'den 6-0'a kadar mevcuttur. Sütürler boyasız (bej-altın) ve koyu menekşe renklerinde mevcuttur.
 • Poliglecaprone sütürler Poli (glikolik-ko-kaprolakton) (PGCL) 'nin% 100 homo polimerinden yapılmış polimerlerden oluşur.
 • Poliglecaprone sütürler basit hidrolitik mekanizma ile emilir ve absorpsiyon tahmin edilebilir.
 • Poliglecaprone sütürler, 7 günde başlangıç gerilme mukavemetinin yaklaşık% 50 - 60'ını, implantasyondan sonraki 14 günde ilk gerilme mukavemetinin% 20 - 30'unu korur ve sütür esas olarak implantasyondan sonraki 90-120 gün içinde emilir.

PETCRYL ®  MONO

STERİL EMİLEN POLİGLECAPRONE 25 CERRAHİ SÜTÜR USP

AÇIKLAMA

PETCRYL® MONO sütür, glikolid ve epsilon-kaprolaktonun bir kopolimerinden hazırlanmış, monofilaman sentetik, emilebilir bir cerrahi sütürdür. Poliglecaprone 25 kopolimerinin antijenik olmadığı, pirojenik olmadığı ve absorpsiyon sırasında sadece hafif bir doku reaksiyonuna neden olduğu bulunmuştur. PETCRYL® MONO sütürler, çeşitli tip, boyut ve şekillerde paslanmaz çelik iğnelere tutturulmuş çeşitli ölçü boyutlarında ve uzunluklarda mevcuttur. İğneler dikişe kalıcı olarak tutturulur. Ürün yelpazesinin tüm detayları katalogda mevcuttur. Sütür boyanmamış ve boyanmış menekşe rengi olarak mevcuttur. CI solvent Violet No. 13 (Color Index No. 60725) ile menekşe boyanmıştır.

ENDİKASYONLAR
PETCRYL ®  MONO sütürler genel yumuşak doku yaklaştırma ve / veya ligasyonda kullanım için endikedir, ancak kardiyovasküler veya nörolojik dokularda, mikrocerrahi veya oftalmik cerrahide kullanım için değildir.

SEÇİM KRİTERLERİ

PETCRYL  ®  Mono  ler utures Hastanın durumu, cerrahi deneyim, cerrahi teknik ve yara boyutuna bağlı olarak seçilir ve implante edilmelidir.

VERİM

Petcryl ®  MONO  sütür, minimal başlangıç inflamatuar doku reaksiyonuna bağlı olarak fibröz bağ dokusunun büyümesine yol açar. Petcryl ®  MONO  , gerilme mukavemetini kademeli olarak kaybeder ve sonunda hidrolitik işlem tarafından emilir. Sıçanlar üzerinde test edildiğinde boyanmamış sütür için absorpsiyon modeli: -

7 günde yaklaşık% 78,7 çekme dayanımı,

14 günde yaklaşık% 39,6 gerilme mukavemeti,

21 gün sonra yaklaşık% 15,0 çekme dayanımı ve

28 gün sonra yaklaşık% 4,4 gerilme mukavemeti.

Sıçanlar üzerinde test edildiğinde boyalı sütür için absorpsiyon modeli: -

7 günde çekme dayanımının yaklaşık% 68'i,

14 günde yaklaşık% 41,3 çekme dayanımı,

21 gün sonra yaklaşık% 11,7 çekme dayanımı ve

28 gün sonra yaklaşık% 3,3 gerilme mukavemeti.

TERS TEPKİLER

Cihazın kullanımıyla ilişkili advers reaksiyon, yara bölgesinde geçici lokal tahriş, geçici iltihaplı yabancı cisim tepkisi, eritem ve subkutiküler dikişlerin emilim süreci sırasında sertleşmeyi içerir. Tüm yabancı cisimler gibi  Petcryl ®  MONO  sütür de mevcut bir enfeksiyonu artırabilir.

KONTRENDİKASYONLAR
Emilebilir olan Petcryl ®  MONO  sütür, fasya gibi stres altındaki dokuların daha uzun süre yaklaştırılması gereken yerlerde kullanılmamalıdır. Bu sütürün kullanımı Poliglecaprona karşı bilinen duyarlılıkları veya alerjileri olan hastalarda kontrendikedir.

UYARILAR

 1.  Yara açılması riski uygulama yerine ve kullanılan sütür materyaline göre değişebileceğinden cerrahlar , yara kapatmak için Petcryl ® MONO sütürü kullanmadan önce emilebilir sütürler içeren cerrahi prosedürler ve tekniklere aşina olmalıdır  .
 2. İdrar veya safra yolu cerrahisinde, diş taşı oluşumunu önlemek için bu veya başka herhangi bir sütürün tuz çözeltisi ile uzun süreli temasından kaçınmaya özen gösterilmelidir.
 3. Bu sütür, yara iyileşmesini geciktirebilecek durumlardan muzdarip hastalarda, örneğin yaşlı, yetersiz beslenmiş veya depilasyonlu hastalarda uygunsuzdur. Bu emilebilir bir sütür olduğu için, karın, göğüs, eklemlerin yakınında veya ek destek gerektiren veya ek desteğe ihtiyaç duyan diğer bölgelerin yakınında ek emilmeyen sütür kullanımı cerrah tarafından düşünülmelidir.
 4. Tek kullanımlıktır. Yeniden kullanmayın, yeniden işlemeyin veya yeniden sterilize etmeyin. Yeniden kullanım, yeniden işleme veya yeniden sterilizasyon, cihazın yapısal bütünlüğünü tehlikeye atabilir ve / veya cihaz arızasına yol açabilir ve bu da hastanın yaralanmasına veya hastalığına neden olabilir.
 5. Yeniden kullanım, yeniden işleme veya yeniden sterilizasyon, cihazda kontaminasyon riski oluşturabilir ve / veya bulaşıcı hastalıkların bir hastadan diğerine bulaşması dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hasta enfeksiyonu veya çapraz enfeksiyona neden olabilir.
 6. Cihazın kontaminasyonu hastanın yaralanmasına, hastalanmasına neden olabilir.

ÖNLEMLER

 1. Kontamine veya enfekte yaraların tedavisi için kabul edilebilir cerrahi uygulamalar izlenmelidir.
 2. 7 günden daha uzun süre yerinde kalması gereken cilt sütürleri lokal tahrişe neden olabilir ve belirtildiği gibi kesilmeli veya çıkarılmalıdır.
 3. Bazı durumlarda, özellikle ortopedik prosedürler, cerrahın takdirine bağlı olarak eklemlerin harici destekle hareketsizleştirilmesi kullanılabilir.
 4. Kan beslemesi zayıf olan dokularda, sütür ekstrüzyonu ve emilim gecikmesi olabileceğinden emilebilir sütür kullanımına dikkat edilmelidir.
 5. Deri altı sütürler, normalde emilim süreciyle ilişkili olan eritemi ve sertleşmeyi en aza indirmek için mümkün olduğunca derine yerleştirilmelidir.
 6. Bunu veya başka herhangi bir sütürü tutarken, kullanımdan kaynaklanan hasarları önlemek için özen gösterilmelidir. Forseps veya iğne tutucular gibi cerrahi aletlerin uygulanmasından kaynaklanan ezilme veya kıvrılma hasarından kaçının.
 7. Cerrahi iğnelerle çalışırken hasarı önlemek için özen gösterilmelidir. İğneyi, ataşman ucundan uca olan mesafenin üçte biri (1/3) ila yarısı (1/2) arasında bir alanda tutun.
 8. Nokta alanında kavrama, penetrasyon performansını bozabilir ve iğnenin kırılmasına neden olabilir.
 9. Popo veya ataşman ucundan kavranmak bükülmeye veya kırılmaya neden olabilir.
 10. İğnelerin yeniden şekillendirilmesi, güçlerini kaybetmelerine ve eğilme ve kırılmaya karşı daha az dirençli olmalarına neden olabilir.
 11. Kullanıcılar, yanlışlıkla iğne batması yaralanmasını önlemek için cerrahi iğneleri tutarken dikkatli olmalıdır. Kullandıktan sonra iğneleri atın.

STERİLİTE

Petcryl ®  MONO  sütürler etilen oksit ile sterilize edilmiştir. Yeniden sterilize etmeyin! Paket açılmışsa veya hasar görmüşse kullanmayın! Açılmış kullanılmamış sütürleri atın.

DEPOLAMA

Önerilen saklama koşulu 10 o C-35 ° C, nemden ve doğrudan ısıdan uzakta. Son kullanma tarihinden sonra kullanmayınız.

BERTARAF

Kanla kontamine olmuş kullanılmış sütürleri ve iğneleri konteynere atın, bulaşıcı atık anlamına gelir. Kullanılmayan son kullanma tarihi geçmiş poşetler yakılmalıdır.

KOD NO.İĞNE PROFİLİİĞNE UZUNLUĞUSÜTÜR UZUNLUĞUSÜTÜR BOYUTU
FS 12053/8 daire ters kesim PRIME16 mm70cm4-0
FS 13263/8 daire kesim PRIME25 mm70cm3-0
FS 1326S3/8 daire kesim PRIME25 mm45cm3-0
FS 16641/2 daire yuvarlak gövde26 mm70cm3-0
FS 16651/2 daire yuvarlak gövde26 mm70cm2-0
TS 12053/8 daire ters kesim PRIME16 mm70cm4-0
TS 13263/8 daire kesim PRIME25 mm70cm3-0
TS 1326S3/8 daire kesim PRIME25 mm45cm3-0
TS 16641/2 daire yuvarlak gövde26 mm70cm3-0
TS 16651/2 daire yuvarlak gövde26 mm70cm2-0