PGA Sütürler


Petcryl  , Dolphin Sutures tarafından üretilen PGA sütürlerin markasıdır. Petcryl, popüler olarak PGA Sütürler veya poliglikolik asit sütürler olarak bilinen% 100 Glikolid'den yapılır. Dolphin Sutures, 1997 yılında Hindistan'da Poliglikolik Asit Sütürlerini piyasaya süren ilk Hint markasıdır.

PGA sütür, tüm dünyada cerrahlar tarafından yaygın olarak kullanılan ideal ve zaman testine tabi tutulmuş sentetik emilebilir bir sütürdür. PGA sütürlerin katgut üzerindeki üstün özellikleri öngörülebilir emilim, olağanüstü gerilme mukavemeti, in-vivo inertlik ve mükemmel kullanım özellikleridir.

PGA sütürler, poliglaktin sütürlere göre daha üstün gerilme mukavemeti sergiler ve poliglaktin yerine ortopedik ve histerektomi ameliyatlarında kullanılması önerilir. Petcrylsutures boyasız ve mor renkte mevcuttur.

MalzemePoliglikolik Asit
KaplamaPolikaprolakton ve kalsiyum stearat.
RenkBoyasız ve Menekşe
EmilimHidroliz
Boyutlar6-0,5-0,4-0,3-0,2-0,0,1,2,3,4
Doku ReaksiyonuDerece-1, Tepkime - Hafif
UygulamalarGenel Kapanış, Oftalmik, Ortopedi, Kadın Hastalıkları / Jinekoloji ve Gastrointestinal Sistem Cerrahisi

 • Poliglikolik asit sütür sentetik, örgülü ve kaplı emilebilir bir sütürdür.
 • Poliglikolik asit sütürler USP 2'den 6-0'a kadar mevcuttur.
 • Poliglikolik asit sütürler,% 100 glikolid homopolimerinden yapılmış polimerlerden oluşur.
 • Poliglikolik asit sütürler, eşit miktarda Polikaprolakton ve ağırlıkça% 5'ten az Kalsiyum stearat ile kaplanır.
 • Poliglikolik asit sütürler basit hidrolitik mekanizma ile emilir ve emilim tahmin edilebilir.
 • Poliglikolik asit sütür, 2 hafta sonra ilk gerilme mukavemetinin yaklaşık% 75'ini, 21 gün sonra gerilme mukavemetinin% 50'sini ve implantasyondan 28 gün sonra% 25'ini korur ve esasen 60-75 gün içinde emer.

PETCRYL ®

STERİL EMİLEN KAPLI & ÖRGÜLÜ POLİGLİKOLİK ASİT CERRAHİ SÜTÜR USP

AÇIKLAMA

Petcryl ®  sütür, glikolid homo polimerden (% 100) oluşan sentetik kaplamalı, örgülü, emilebilir steril bir cerrahi sütürdür Petcryl ®  , CI çözücü Violet No. 13 (Renk İndeksi No. 60725) ile menekşe boyanmıştır ve polikaprolakton ve kalsiyum stearatın benzersiz kombinasyonu ile kaplanmıştır. PETCRYL® sütürleri çeşitli ölçü boyutlarında ve uzunluklarında, iğnesiz veya çeşitli tip, boyut ve şekillerde paslanmaz çelik iğnelere tutturulmuş olarak mevcuttur. İğneler dikişe kalıcı olarak tutturulur. Ürün yelpazesinin tüm detayları katalogda mevcuttur. Petcryl ®  , "Emilebilir cerrahi sütür" için Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesi (USP) gerekliliklerine uygundur.

Ürün yelpazesinin tüm detayları katalogda yer almaktadır.

GÖSTERGE:

Petcryl ®  sütürler oftalmik kullanım dahil olmak üzere genel olarak yumuşak dokuda kullanım için endikedir. Ancak kardiyovasküler ve nörolojik dokularda kullanım için değildir.

SEÇİM KRİTERLERİ

Petcryl ®  ler utures Hastanın durumu, cerrahi deneyim, cerrahi teknik ve yara boyutuna bağlı olarak seçilir ve implante edilmelidir.

VERİM

Petcryl ®  sütür, minimal başlangıç inflamatuar doku reaksiyonu nedeniyle lifli bağ dokusunun büyümesine yol açar. Sütür hidroliz yoluyla emilirken, polimerin daha sonra vücutta emilen ve metabolize edilen glikolik aside dönüştüğü aşamalı gerilme mukavemeti kaybı meydana gelir. Emilim, çekme mukavemetinin kaybı ve ardından kütle kaybı ile başlar. Orijinal gerilme mukavemetinin tamamı, implantasyondan dört ila beş hafta sonra kaybolur. Petcryl ®  sütür, minimal bir doku reaksiyonu ve lifli bağ dokusunun büyümesini sağlar. Biyolojik olarak emilebilir sütürün absorpsiyonu hidroliz ile gerçekleşir: kütle kaybıyla birlikte gerilme mukavemetinin kaybı ile başlar. Sıçanlar üzerinde test edildiğinde sütür için absorpsiyon modeli: -

 • 7 günde yaklaşık% 96,1 çekme dayanımı,
 • 14 günde yaklaşık% 83,3 gerilme mukavemeti,
 • 21 gün sonra yaklaşık% 53,8 çekme dayanımı ve
 • 28 gün sonra yaklaşık% 19,95 gerilme mukavemeti.

TERS TEPKİLER

Cihazın kullanımıyla ilişkili advers reaksiyon, yara bölgesinde geçici lokal tahriş, geçici iltihaplı yabancı cisim tepkisi, eritem ve subkutiküler dikişlerin emilim süreci sırasında sertleşmeyi içerir. Tüm yabancı cisimler gibi  Petcryl ® sütür de mevcut bir enfeksiyonu artırabilir.

KONTRENDİKASYONLAR
Emilebilir olan Petcryl ® sütür, stres altındaki dokuların genişletilmiş yaklaşımının gerekli olduğu yerlerde kullanılmamalıdır. Belirli bir hastada lokalize iltihap, kaşıntı veya herhangi bir alerji varsa, bu ürünün kullanımı durdurulmalı ve derhal tıbbi yardım alınmalıdır. Bu sütürün kullanımı poliglikolik asit, kalsiyum stearat ve polikaprolakton için bilinen duyarlılıkları veya alerjileri olan hastalarda kontrendikedir.

UYARILAR

 1. Yara açılması riski uygulama yerine ve kullanılan sütür materyaline göre değişebileceğinden cerrahlar , yara kapatmak için Petcryl ® sütürü kullanmadan önce emilebilir sütürler içeren cerrahi prosedürler ve tekniklere aşina olmalıdır  .
 2. İdrar veya safra yolu cerrahisinde, diş taşı oluşumunu önlemek için bu veya başka herhangi bir sütürün tuz çözeltisi ile uzun süreli temasından kaçınmaya özen gösterilmelidir.
 3. Bu sütür, yara iyileşmesini geciktirebilecek durumlardan muzdarip hastalarda, örneğin yaşlı, yetersiz beslenmiş veya depilasyonlu hastalarda uygunsuzdur. Bu emilebilir bir sütür olduğu için, karın, göğüs, eklemlerin yakınında veya ek destek gerektiren veya ek desteğe ihtiyaç duyan diğer bölgelerin yakınında ek emilmeyen sütür kullanımı cerrah tarafından düşünülmelidir.
 4. Tek kullanımlıktır. Yeniden kullanmayın, yeniden işlemeyin veya yeniden sterilize etmeyin. Yeniden kullanım, yeniden işleme veya yeniden sterilizasyon, cihazın yapısal bütünlüğünü tehlikeye atabilir ve / veya cihaz arızasına yol açabilir ve bu da hastanın yaralanmasına veya hastalığına neden olabilir.
 5. Yeniden kullanım, yeniden işleme veya yeniden sterilizasyon, cihazda kontaminasyon riski oluşturabilir ve / veya bulaşıcı hastalıkların bir hastadan diğerine bulaşması dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hasta enfeksiyonu veya çapraz enfeksiyona neden olabilir.
 6. Cihazın kontaminasyonu hastanın yaralanmasına, hastalanmasına neden olabilir.

ÖNLEMLER

 1. Kontamine veya enfekte yaraların tedavisi için kabul edilebilir cerrahi uygulamalar izlenmelidir.
 2. 7 günden daha uzun süre yerinde kalması gereken cilt sütürleri lokal tahrişe neden olabilir ve belirtildiği gibi kesilmeli veya çıkarılmalıdır.
 3. Bazı durumlarda, özellikle ortopedik prosedürler, cerrahın takdirine bağlı olarak eklemlerin harici destekle hareketsizleştirilmesi kullanılabilir.
 4. Kan beslemesi zayıf olan dokularda, sütür ekstrüzyonu ve emilim gecikmesi olabileceğinden emilebilir sütür kullanımına dikkat edilmelidir.
 5. Deri altı sütürler, normalde emilim süreciyle ilişkili olan eritemi ve sertleşmeyi en aza indirmek için mümkün olduğunca derine yerleştirilmelidir.
 6. Bunu veya başka herhangi bir sütürü tutarken, kullanımdan kaynaklanan hasarları önlemek için özen gösterilmelidir. Forseps veya iğne tutucular gibi cerrahi aletlerin uygulanmasından kaynaklanan ezilme veya kıvrılma hasarından kaçının.
 7. Cerrahi iğnelerle çalışırken hasarı önlemek için özen gösterilmelidir. İğneyi, ataşman ucundan uca olan mesafenin üçte biri (1/3) ila yarısı (1/2) arasında bir alanda tutun.
 8. Nokta alanında kavrama, penetrasyon performansını bozabilir ve iğnenin kırılmasına neden olabilir.
 9. Popo veya ataşman ucundan kavranmak bükülmeye veya kırılmaya neden olabilir.
 10. İğnelerin yeniden şekillendirilmesi, güçlerini kaybetmelerine ve eğilme ve kırılmaya karşı daha az dirençli olmalarına neden olabilir.
 11. Kullanıcılar, yanlışlıkla iğne batması yaralanmasını önlemek için cerrahi iğneleri tutarken dikkatli olmalıdır. Kullandıktan sonra iğneleri atın.

STERİLİTE

Petcryl ® sütürler etilen oksit ile sterilize edilmiştir. Yeniden sterilize etmeyin! Paket açılmışsa veya hasar görmüşse kullanmayın! Açılmış kullanılmamış sütürleri atın.

DEPOLAMA

Önerilen saklama koşulu 10 o C-35 ° C, nemden ve doğrudan ısıdan uzakta. Son kullanma tarihinden sonra kullanmayınız.

BERTARAF

Kanla kontamine olmuş kullanılmış sütürleri ve iğneleri konteynere atın, bulaşıcı atık anlamına gelir. Kullanılmayan son kullanma tarihi geçmiş poşetler yakılmalıdır.

Modeller

KOD NO.İĞNE PROFİLİİĞNE UZUNLUĞUSÜTÜR UZUNLUĞUSÜTÜR BOYUTU
FS 26701/4 daire mikro nokta spatüle (Çift Kol)8mm45cm6-0
FS 24933/8 daire ters kesim12 mm45cm5-0
FS 23031/2 daire yuvarlak gövde16 mm45cm5-0
FS 24943/8 daire ters kesim12 mm45cm4-0
FS 23041/2 daire yuvarlak gövde20 mm70cm4-0
FS 24953/8 daire ters kesim12 mm45cm3-0
FS 25151/2 daire konik kesim17 mm45cm3-0
FS 24371/2 daire yuvarlak gövde20 mm70cm3-0
FS 24013/8 daire kesim22 mm45cm3-0
FS 24721/2 daire kesim22 mm90cm3-0