SUTURA - İPEK SÜTÜRLER

Sutura, Dolphin Sutures tarafından üretilen ipek sütürlerin markasıdır.

İpek sütürler, ipek böceği larvalarından elde edilen ipliklerdir. İpek sütürler kaplı ve örgülü emilemeyen sütürlerdir. İpek dikişler, dokulardan kolay geçiş sağlayan yüzeyi güçlendirmek ve pürüzsüzleştirmek için özel olarak silikon ile muamele edilir.

İpek sütürler yaygın olarak bağ olarak kullanılır ve ayrıca deri, oftalmik, GI yolları vb. Diğer uygulamalar için kullanılır ve safra ve idrar yolu cerrahisinde kullanım için endike değildir. İpek sütürler orta derecede doku reaksiyonuna sahiptir.

İpek sütürler siyah renkte mevcuttur.

Malzemeİpek
KaplamaSilikon
RenkSiyah
EmilimEmilemez
Boyutlar6-0,5-0,4-0,3-0,2-0,0,1,2,3,4
Doku ReaksiyonuDerece-0, Reaktivite - Yok
UygulamalarGenel kapatma, GI Yolu, Plastik, Deri, Oftalmik, Kardiyovasküler Cerrahiler. Yaygın olarak ligatür olarak kullanılır

    • İpek Sütürler, ipek böceğinden elde edilen doğal ipekten oluşur.
    • İpek Sütür, kaplı ve örgülü emilemeyen bir sütürdür.
    • İpek Sütürler USP 2'den 6-0'a kadar mevcuttur.
    • İpek Sütürler, daha iyi görünürlük için FDA onaylı siyah boya ile renklendirilmiştir.
    • İpek Sütürler, kalıcı, çıkarılabilir fikstürler ve kardiyovasküler cerrahi (greftlerin dikilmesi için) için bağ olarak kullanılabilir.

Marka adı:  SUTURA ®

Malzeme:  Siyah Örgülü İpek
Emilmeyen cerrahi sütür USP

Tanım:
Cerrahi ipek, doğal ipekten bir iplik olarak başlar; yaklaşık% 70 protein lifleri ve% 30 yabancı malzeme veya zamktan oluşur. Özel olarak geliştirilmiş zamk giderme işlemi, ham ipeğin orijinal ağırlığının% 30'u kadar yabancı maddeleri uzaklaştırır. Bu işlem, filamanın doğal gövdesini ve elastikiyetini korumasını sağlarken kompakt bir örgü için gereklidir. Siyah Sulphol Black 1 CI 53185 ile renklendirilmiş ve saf arı mumu, BP ile kaplanmıştır
. Ürün yelpazesinin tüm detayları katalogda yer almaktadır. Sutura®, Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesinin emilemeyen cerrahi sütür gerekliliklerine uygundur.

Endikasyonlar:
Sutura ®, tüm cerrahi uzmanlık alanlarında tercih edilen bir sütürdür.

Uygulamalar:
Sutura ® hastanın durumuna, cerrahi tecrübesine, cerrahi tekniğe ve yara büyüklüğüne göre seçilmeli ve implante edilmelidir.

Performans:
Sutura ® sütür dokularda minimal bir başlangıç inflamatuar reaksiyonu ortaya çıkarır ve bunu, sütürün kademeli olarak fibröz bağ dokusu tarafından kapsüllenmesi izler. Sutura® sütür emilmez ve doku enzimlerinin etkisiyle bozulmaya veya zayıflamaya maruz kalmaz. Göreceli biyolojik eylemsizliği nedeniyle, mümkün olan en az sütür reaksiyonunun istendiği yerlerde kullanılması tavsiye edilir. Sutura® dokusuna yapışmaması, çekilerek açılan bir sütür olarak etkilidir.

Kontrendikasyonlar:
Bilinmiyor

Uyarılar:
Kullanıcı, yara kapanması için Sutura®'yı kullanmadan önce emilemeyen sütürler içeren cerrahi prosedür ve tekniklere aşina olmalıdır, çünkü yara açılması riski uygulama yerine ve kullanılan sütür malzemesine göre değişebilir.
Herhangi bir yabancı cisimde olduğu gibi, herhangi bir sütürün üriner veya safra yollarında bulunanlar gibi tuz solüsyonları ile uzun süreli teması diş taşı oluşumuna neden olabilir. Enfekte veya kontamine yaraların tedavisi için kabul edilebilir cerrahi uygulamalar izlenmelidir.

Önlemler:
Kullanılan malzemenin kırılmasına neden olabileceğinden, malzeme yüzeyinin cerrahi aletlerle hasar görmesini önlemek için özen gösterilmelidir. Forseps veya iğne tutucular gibi cerrahi aletler nedeniyle ezilme veya kıvrılma hasarından kaçının.
Yeterli düğüm güvenliği, cerrahi koşullar ve cerrahın deneyiminin gösterdiği gibi ek düğümler ile standart düz ve kare düğüm cerrahi tekniğini gerektirir. Siyah örgülü ipek sütürlerin düğümlenmesi sırasında ilave atkıların kullanılması özellikle uygundur.
Cerrahi iğnelerle çalışırken hasarı önlemek için özen gösterilmelidir. İğneyi, ataşman ucundan uç alanına olan mesafenin üçte biri (1/3) ila yarısı (1/2) kadar bir alanda tutmak, penetrasyon performansını bozabilir ve iğnenin kırılmasına neden olabilir. Popo veya ataşman ucundan kavranmak bükülmeye veya kırılmaya neden olabilir. İğnelerin yeniden şekillendirilmesi, güçlerini kaybetmelerine ve eğilme ve kırılmaya karşı daha az dirençli olmalarına neden olabilir.
Kullanıcılar, yanlışlıkla iğne batması yaralanmasını önlemek için cerrahi iğneleri tutarken dikkatli olmalıdır. İğneleri kullandıktan sonra "KESKİN" etiketli kapta atın.

Advers reaksiyonlar:
Bu cihazın kullanımıyla ilişkili advers reaksiyonlar şunları içerir: minimum başlangıç inflamatuar doku reaksiyonu ve yara bölgesinde geçici lokal tahriş. Tüm yabancı cisimler gibi Sutura da mevcut bir enfeksiyonu güçlendirebilir.

Sterilite:
Sutura ® sütürler etilen oksit ile sterilize edilmiştir. Yeniden sterilize etmeyin! Paket açılmışsa veya hasar görmüşse kullanmayın! Açılmış kullanılmamış sütürleri atın.

Saklama:
25 ºC'nin altında, nemden ve doğrudan ısıdan uzakta önerilen saklama koşulu. Son kullanma tarihinden sonra kullanmayınız.

KOD NO.İĞNE PROFİLİİĞNE UZUNLUĞUSÜTÜR UZUNLUĞUSÜTÜR BOYUTU
FS 50521/2 daire ters kesim50 mm76cm2-0
FS 50771/2 daire kesim30 mm76cm0
FS 53341/2 daire yuvarlak gövde30 mm76cm0
FS 53603/8 daire kesim36 mm76cm0
FS 50641/2 daire kesim40 mm76cm0
FS 50681/2 daire ters kesim40 mm76cm0
FS 50373/8 daire ters kesim45 mm90cm0
FS 53613/8 daire kesim36 mm76cm1
FS 50631/2 daire yuvarlak gövde (ağır)40 mm90cm1
FS 50691/2 daire ters kesim40 mm76cm1